مراکز گردشگری در مشهد

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است یکشنبه, ۲۲ اسفند, ۱۳۹۵ در ساعت ۱۲:۴۶ ب.ظ

در چند مقاله اخیری که منتشر شد به برخی مراکز گردشگری در مشهد اشاره گردید . اما پس از گذر از میان انبوه هتل ها و هتل آپارتمان مشهد و مراکز اقامتی در خیابان امام رضا ع به سمت ییلاقات مشهد حرکت می کنیم . ییلاقات مشهد در مجموع شامل طرقبه شاندیز جاغرق طرقدر زشک ابرده و . . . . . . .  .  دیگر فضاهای خوش آب و هوا در اطراف مشهد اطلاق می گردد .

حال به تشریح این فضاها می پردازیم . در انتهای بولوار وکیل آباد به دوراهی طرقبه شاندیز می رسیم که راه سمت چپ به طرقبه و راه سمت راست به شاندیز می رود . وقتی به سمت چپ حرکت می کنم در ابتدای امر پارک جنگلی وکیل اباد می رسیم که بسیار بزرگ و سر سبز می باشد و تا پای بند گلستان کشیده شده است . پس از ان به بند گلستان طرقبه می رسیم . این سد که در زمتن خوارزمشاهیان ساخته شده و اکنون یک بنای تاریخی نیز محسوب می گردد دریاچه ای بسیار زیبا را در پشت خود ایجاد کرده است . این بند وظیفه مهمی در تامین منابع اب زیرزمینی ایفا می کند . با این وجود که از رزرو هتل مشهد غافل نمی شویم در بند گلستان قایق رانی هم رواج دارد . در گذشته بازدید از این سد برای عموم ازاد بود اما سوء مدیریت از سوی ارگان های مربوطه مشکلاتی را برای سد ایجاد کرده است .

بگذریم بعد از بند گلستان به یک دوراهی دیگر در حوالی پمگ بنزین طرقبه می رسیم که راه سمت راست ان به سمت حصار گلستان و مایانات می رود . این مناطق بسیار خوش اب و هوا و سر سبز می باشد و جادهی باریک که در پیچ و خم کوه ها بالا و پایین و چپ و راست می رود و یکی یکی باغ های سر سبز از نظر گذرانده می شود . باغ های میوه ای که نماد زحمت مردم منطقه در طی سالیان دراز است . در ابندای امر از گلستان عبور می کنیم در گلستان مزار مبارک امامزادگان یاسر و ناصر واقع گردیده ست که محل زیارت افراد زیادی از مشهد و مسافرین و زائرین می باشد . پس از ان در امتداد راه به دو پل فلزی می رسیم که با گذر از روی ان ها وارد منطقه حصار می شویم . ناگفته نماند که هتل سحاب طرقبه در این منطقه وارد گردیده است .