عکس های شگفت انگیز از سریع‌ترین حیوانات جهان |جهان باکس

این مطلب دراین تاریخ ارسال شده است دوشنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۴ در ساعت ۷:۵۰ ق.ظ

عکس های شگفت انگیز از سریع‌ترین حیوانات جهان

سریعترین جانوران روی زمین , سریع‌ترین موجود زنده جهان , سریع‌ترین حیوانات جهان

یک : یوزپلنگ (Cheetah)

یوزپلنگ، گربه‌سان محبوب ما ایرانی‌ها، سریع‌ترین جانور روی زمین است. یوزپلنگ قادر است در کمتر از سه ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند! سریع‌ترین سرعتی که از یوزپلنگ ثبت شده‌است، حدود ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است. البته یوزپلنگ مسافت بسیار کوتاهی قادر به دویدن با این سرعت بوده و حداکثر زمان دویدن یوزپلنگ با هر سرعتی به بیش از یک دقیقه افزایش نمیابد. یوزپلنگ‌ها به دو گونه کلی آفریقایی و آسیایی یا ایرانی تقسیم می‌شوند.

درحال حاضر یوزپلنگ آفریقایی به صورت محدود در جنوب آفریقا سکونت دارد، اما از یوزپلنگ ایرانی که روزگاری در سرتاسر خاورمیانه و هندوستان سکونت داشت، امروزه تنها تعداد بسیار اندکی در شمال شرقی ایران، در استان‌های سمنان، خراسان و مازندران وجود دارد. آمار دقیقی از تعداد یوزپلنگ ایرانی زنده وجود ندارد، اما تخمین زده می‌شود که تعداد آنها از ۷۰ راس کمتر است. درحال حاضر عزمی جهانی برای جلوگیری از انقراض یوزپلنگ ایرانی که یکی از زیباترین و سریع‌ترین حیوانات جهان است ایجاد شده‌است. با این حال، به دلیل تغییرات زیست بوم این جانور، امید چندانی به احیای آن وجود ندارد.

فال تاروت , فال تاروت آنلاین , فال تاروت کبیر

فال روزانه , فال امروز , thg v chki

شاخ چنگالی نیز از سریعترین جانوران روی زمین است پستانداری مشابه گوزن است که سرعت بسیار بالایی دارد. شاخ چنگالی می‌تواند مسافتی بالغ بر ۸۰۰ متر را با سرعتی بیش از ۸۸ کیلومتر بر ساعت طی کند.

فال حافظ , فال حافظ با معنی , فال حافظ به همراه تعبیر

فال عطسه , فال عطسه واقعی , فال عطسه شنبه

تبدیل تاریخ , تبدیل تاریخ شمسی به میلادی , تبدیل میلادی به شمسی

سریعترین جانوران روی زمین , سریع‌ترین حیوان زنده جهان

چهار : کل یالدار (Wildebeest)

کل یالدار که به دو گونه آبی و سیاه تقسیم می‌شود، قادر است با سرعتی معادل سرعت شیر، یعنی بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت مسافت‌هایی نسبتا طولانی را طی کند و از شکارچیان خود فرار کند.

سریعترین حیوان روی زمین , سریع‌ترین موجود زنده جهان

اس ام اس , پیامک , اس ام اس خنده دار

پنج : شیر (Lion)

سلطان جنگل، دومین گربه سان بزرگ بعد از ببر و همچنین سریع‌ترین پس از یوزپلنگ است. شیر هنگام شکار مسافت کوتاهی را می‌تواند با سرعتی بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت طی کند. کشورمان در گذشته‌های دور زیستگاه شیر بوده‌است، اما امروزه تقریباً خبری از شیر ایرانی نیست.

فال امروز , فال روزانه , طالع بینی امروز

طالع بینی روزانه , طالع بینی امروز , فال روز

شش : سیاه کل (Blackbuck)

سیاه کل نیز از جانوران سریع می باشد. سیاه کل گونه‌ای از «تیره گاوان» است که مسافتی در حدود یک و نیم کیلومتر را می‌تواند با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت طی کند.

فال روز , فال روزانه , fal roozane

fal hafez , فال حافظ , فال حافظ با معنی